Przewodnik po Grze w Ruletkę Francuską

Wielu fanów ruletki uważa, że ruletka francuska jest odmianą ruletki europejskiej, ze względu na takie samo koło do gry oraz stół do zakładów, ale dodatkowo posiada dwie ekstra opcje zakładów. Faktycznie ruletka francuska jest oryginalną wersją gry.

Ruletka francuska w swojej obecnej formie została wynaleziona w XVIII wieku we Francji, a jej nazwa wywodzi się od francuskiego słowa oznaczającego "małe kółko". W XIX wieku ruletka rozprzestrzeniła się na całą Europę i Amerykę i stała się jedną z najpopularniejszych gier kasyna.

Stół do gry w ruletkę składa się z umieszczonego pośrodku koła do gry oraz dwóch stołów do zakładów po obu stronach koła. Obecnie taki układ stołu można znaleźć w Monte Carlo, podczas gdy pozostałe kasyna umieszczają jeden stół do zakładów obok koła ruletki.

Graczom kasyna online polecamy grę w ruletkę francuską, ponieważ daje ona lepsze szanse na wygraną niż ruletka amerykańska. Ruletka europejska ma przewagę kasyna na poziomie 2,7%, a ruletka amerykańska 5,26%.

Ruletka francuska zmniejsza przewagę kasyna do 1,35%, a to dzięki dwóm specjalnym zakładom, które są oferowane w tej grze. Jeśli stawiasz zakład 1:1 na czerwone/czarne, parzyste/nieparzyste, czy wysokie/niskie, a kulka ruletki padnie na 0, masz możliwość dokonania dwóch dodatkowych zakładów, które zmniejszają przewagę kasyna do 1,35%:

La Partage - kasyno pobiera połowę twojego początkowego zakładu, a drugą połowę zwraca tobie, co minimalizuje ryzyko.

En Prison - możesz zostawić swoje żetony tam, gdzie umieściłeś je w poprzedniej rundzie i poczekać aż kolejna runda pokaże, czy wygrasz, czy też przegrasz. Daje ci to dwie rundy w cenie jednego zakładu.

Nasi eksperci ruletki radzą graczom zawsze grać w ruletkę francuską, jeśli tylko jest ona w ofercie twojego kasyna online. Jeśli nie, wybierz ruletkę europejską lub amerykańską z opcją poddania się, która jest bardzo podobna do zakładu En Prison.

Podziel się z przyjaciółmi

Najlepsze Kasyna Internetowe

Bonus € Odwiedź
900 PLN Weź Bonus!
2000 PLN Weź Bonus!
800 PLN Weź Bonus!
1500 PLN Weź Bonus!
1500 PLN Weź Bonus!
2000 PLN Weź Bonus!
4000PLN Weź Bonus!
6400PLN Weź Bonus!
iKasyna.pl - kompletny przewodnik po kasynach online oraz portal informacyjny o grach kasyna online
Copyright 2008-2010. iKasyna.pl - wszelkie prawa zastrzeżone.