Keno Online

Keno to gra bazująca na zasadzie loterii i tradycyjnie gra się w nią przy pomocy kuponu z numerami od 1 do 80. Gracze wybierają 20 numerów i oznaczają je na swoim kuponie do gry w keno. Po tym jak postawią zakład, 20 numerów jest losowo wybieranych i tworzą one zwycięskie liczby w danej rundzie gry w keno.

Gracze wygrywają w zależności od tego, ile wybranych przez nich numerów zostało wylosowanych jako zwycięskie liczby. Każde kasyno oferuje własne tabele wypłat, które zależą od liczby numerów trafionych przez gracza.

Gra w keno pochodzi ze starożytnych Chin, chociaż nie mamy informacji na temat tego, kiedy dokładnie powstała. Istnieją legendy, które mówią, że pochodzi ona sprzed czasów Wielkiego Muru Chińskiego i była faktycznie wykorzystana na dofinansowanie jego budowy.

Inni twierdzą, że istnieje ona od ponad 3000 lat, co czyni ją jedną z najstarszych gier we współczesnym świecie. Niektórzy historycy datują ja na rok 200 przed naszą erą w czasach wielkiej dynastii Han. Słowo "keno" wywodzi się od słowa łacińskiego lub francuskiego oznaczającego "pięć" i odnosi się do pięciu zwycięskich liczb. Zagadką jest, jak gra dostała swoją nazwę łacińską, a do Ameryki gra dotarła w XIX wieku na fali chińskiej emigracji.

W Stanach Zjednoczonych gra dostała swoją obecną formę, odrzucając 120 chińskich znaków i przestawiając się na 80 numerów. Gdy hazard został zalegalizowany w USA, nie obejmował on gier opartych na zasadach loterii, więc keno zostało nazwane "Wyścigi Konne Keno", aby sprawiać wrażenie, że gra ma coś wspólnego z wyścigami. Kiedy rząd Stanów Zjednoczonych rozpoczął opodatkowanie zysków z wyścigów, gra została ponownie przemianowana na "Keno" i nadal można było w nią spokojnie grać.

Podziel się z przyjaciółmi

Najlepsze Kasyna Internetowe

Bonus € Odwiedź
900 PLN Weź Bonus!
2000 PLN Weź Bonus!
800 PLN Weź Bonus!
3050 PLN Weź Bonus!
4000 PLN Weź Bonus!
1500 PLN Weź Bonus!
1500 PLN Weź Bonus!
2000 PLN Weź Bonus!
iKasyna.pl - kompletny przewodnik po kasynach online oraz portal informacyjny o grach kasyna online
Copyright 2008-2010. iKasyna.pl - wszelkie prawa zastrzeżone.