Blackjack - Przewodnik dla Początkujących

Blackjack online jest bez wątpienia jedną z najpopularniejszych gier kasyna online. Gra ta zwana jest też 21, ponieważ zwycięski układ ma wartość 21 punktów.

Pochodzenie gry nie jest znane, a po raz pierwszy została ona wspomniana w XVII wieku. Gdy blackjack po raz pierwszy pojawił się w Stanach Zjednoczonych, nie zdobył dużej popularności i domy gry oraz kasyna musiały oferować specjalne bonusy i wypłaty, aby przyciągnąć graczy do tej gry.

Jedne z bonusów był oferowany za układ składający się z asa pik i czarnego waleta, czyli black jacka. Stąd też wywodzi się nazwa gry, która jest tak nazywana do dziś.

Blackjack kasyna online jest grą o wiele lepszą niż blackjack w kasynach naziemnych z kilku powodów. Po pierwsze, kasyna online oferują wiele odmian tej gry. Po drugie, gracze mają tyle czasu, ile tylko potrzebują na podjęcie decyzji oraz mogą grać sami przeciw krupierowi kasyna online zarówno na pojedyncze układy, jak i na wiele układów w jednej rundzie.

Celem gry jest trafienie układu kart o wartości 21 punktów. Każda karta ma taką wartość, jaką wskazuje, a figury mają wartość 10. As może być wart 1 lub 11 punktów.

Możesz nadal wygrać rundę, jeśli twój układ kart ma wartość 18 czy 20 punktów, o ile karty krupiera mają niższą wartość lub krupier zostanie pokonany, bo jego karty przekroczą wartość 21 punktów.

Przykładowo, jeśli masz asa i 7, wartość twoich kart może wynosić 8 lub 18. Jeśli krupier ma króla (10) i 5, to wartość jego kart wynosi tylko 15. Jeżeli krupier dobierze kolejną kartę, na przykład 8, to wartość jego kart osiągnie 23, co spowoduje jego przegraną i twoją wygraną.

W większości gier w blackjacka krupier musi dobrać kartę, jeśli wartość jego kart jest równa 16 lub mniej i może pozostać przy swoich początkowych kartach, jeśli wartość jego układu wynosi 17. Jednak w niektórych wersjach blackjacka rozróżnia się między miękką i twardą 17, sprawdź więc koniecznie zasady.
Blackjack ma różne odmiany i można w nie grać jedną talią, lub 2, 4, 6 czy nawet 8 taliami.

Za trafienie blackjacka, czyli asa z 10 lub figurą, która również na 10 punktów, otrzymasz bonus. Tak więc jeśli postawisz 5$ w danej rundzie, wygrasz 5$ + 2,5$, jeśli trafisz blackjacka, otrzymasz więc 5$ + 5$ + 2,5$, czyli 12,5$. Bonus za trafienie blackjacka wynosi bowiem na ogół 50% twojego zakładu.

Nasz dział na temat blackjacka oferuje ci bardziej szczegółowe informacje na temat gry, terminologii, odmian blackjacka oferowanych przez kasyna online oraz konkretnych zasad i wysokości wypłat.

Podziel się z przyjaciółmi

Najlepsze Kasyna Internetowe

Bonus € Odwiedź
900 PLN Weź Bonus!
2000 PLN Weź Bonus!
800 PLN Weź Bonus!
1500 PLN Weź Bonus!
1500 PLN Weź Bonus!
2000 PLN Weź Bonus!
4000PLN Weź Bonus!
6400PLN Weź Bonus!
iKasyna.pl - kompletny przewodnik po kasynach online oraz portal informacyjny o grach kasyna online
Copyright 2008-2010. iKasyna.pl - wszelkie prawa zastrzeżone.