Bakarat Punto Banco

Punto Banco jest najbardziej popularną współczesną formą bakarata. Gra znana jest również jako bakarat północnoamerykański i sama gra toczy się przeciwko kasynu. Kasyno jest zawsze bankierem, a gracze są zawsze graczami.

Sama gra jest najprostszą formą bakarata i gracze muszą po prostu postawić zakład na to, która strona wygra - gracz (Punto) czy bank (Banco), lub czy będzie remis. Zakład na remis nie jest zalecany, ponieważ ma on wysoką przewagę kasyna - ponad 14% w zależności od liczby użytych talii kart.

Karty rozdawane są jako zakryte dla gracza i bankiera. Po rozdaniu kart są one odwracane i dalszy przebieg gry jest uzależniony od wartości kart.

Jeżeli bankier lub gracz ma karty o wartości 8 lub 9, to kolejne karty nie są rozdawane i wyłaniany jest zwycięzca. Jednak jeśli nikt nie ma kart o wartości 8 lub 9, można dobrać trzecią kartę wedle następujących zasad.

Gracze muszą dobrać trzecią kartę, jeżeli wartość ich kart wynosi 0 - 5 i powstrzymać się, jeśli jest to 6 lub 7. Jeśli gracz nie dobrał kolejnej karty, wówczas bankier będzie dobierać trzecią kartę wedle tych samych zasad jak gracz: 0 - 5 dobiera, 6 i 7 powstrzymuje się.

Jeśli gracz dobrał trzecią kartę, wówczas bankier musi grać według tych reguł:
Gracz dobrał 2 lub 3; bankier musi dobrać, jeśli ma 0 - 4.
Gracz dobrał 4 lub 5; bankier musi dobrać, jeśli ma 0 - 5.
Gracz dobrał 6 lub 7; bankier dobiera, jeśli ma 0 - 6.
Gracz dobrał 8; bankier dobiera, jeśli ma 0 - 2.
Gracz wyciągnął asa (1), 9, 10 lub figurę, bankier dobiera, jeśli ma 0 - 3.

Następnie oblicza się całkowitą wartość i wygrana zostanie odpowiednio wypłacona. Jeśli gracz wygrywa, dostaje wygraną w stosunku 1:1, jeśli wygrywa bankier, dostaje on 95% zakładu, a 5% to prowizja dla kasyna. W niektórych kasynach bankier również dostanie wygraną w stosunku 1:1, chyba że wygra z kartami o wartości 6, to w takim przypadku otrzyma jedynie 50% oryginalnego zakładu (ta wersja bakarata nazywa się "Super 6 ").

Podziel się z przyjaciółmi

Najlepsze Kasyna Internetowe

Bonus € Odwiedź
900 PLN Weź Bonus!
2000 PLN Weź Bonus!
800 PLN Weź Bonus!
1500 PLN Weź Bonus!
1500 PLN Weź Bonus!
2000 PLN Weź Bonus!
4000PLN Weź Bonus!
6400PLN Weź Bonus!
iKasyna.pl - kompletny przewodnik po kasynach online oraz portal informacyjny o grach kasyna online
Copyright 2008-2010. iKasyna.pl - wszelkie prawa zastrzeżone.