Bakarat Punto Banco

Punto Banco jest najbardziej popularną współczesną formą bakarata. Gra znana jest również jako bakarat północnoamerykański i sama gra toczy się przeciwko kasynu. Kasyno jest zawsze bankierem, a gracze są zawsze graczami.

Sama gra jest najprostszą formą bakarata i gracze muszą po prostu postawić zakład na to, która strona wygra - gracz (Punto) czy bank (Banco), lub czy będzie remis. Zakład na remis nie jest zalecany, ponieważ ma on wysoką przewagę kasyna - ponad 14% w zależności od liczby użytych talii kart.

Karty rozdawane są jako zakryte dla gracza i bankiera. Po rozdaniu kart są one odwracane i dalszy przebieg gry jest uzależniony od wartości kart.

Jeżeli bankier lub gracz ma karty o wartości 8 lub 9, to kolejne karty nie są rozdawane i wyłaniany jest zwycięzca. Jednak jeśli nikt nie ma kart o wartości 8 lub 9, można dobrać trzecią kartę wedle następujących zasad.

Gracze muszą dobrać trzecią kartę, jeżeli wartość ich kart wynosi 0 - 5 i powstrzymać się, jeśli jest to 6 lub 7. Jeśli gracz nie dobrał kolejnej karty, wówczas bankier będzie dobierać trzecią kartę wedle tych samych zasad jak gracz: 0 - 5 dobiera, 6 i 7 powstrzymuje się.

Jeśli gracz dobrał trzecią kartę, wówczas bankier musi grać według tych reguł:
Gracz dobrał 2 lub 3; bankier musi dobrać, jeśli ma 0 - 4.
Gracz dobrał 4 lub 5; bankier musi dobrać, jeśli ma 0 - 5.
Gracz dobrał 6 lub 7; bankier dobiera, jeśli ma 0 - 6.
Gracz dobrał 8; bankier dobiera, jeśli ma 0 - 2.
Gracz wyciągnął asa (1), 9, 10 lub figurę, bankier dobiera, jeśli ma 0 - 3.

Następnie oblicza się całkowitą wartość i wygrana zostanie odpowiednio wypłacona. Jeśli gracz wygrywa, dostaje wygraną w stosunku 1:1, jeśli wygrywa bankier, dostaje on 95% zakładu, a 5% to prowizja dla kasyna. W niektórych kasynach bankier również dostanie wygraną w stosunku 1:1, chyba że wygra z kartami o wartości 6, to w takim przypadku otrzyma jedynie 50% oryginalnego zakładu (ta wersja bakarata nazywa się "Super 6 ").

Podziel się z przyjaciółmi

Najlepsze Kasyna Internetowe

Bonus € Odwiedź
300€ Weź Bonus!
100€ Weź Bonus!
500PLN Weź Bonus!
4000PLN Weź Bonus!
6400PLN Weź Bonus!
iKasyna.pl - kompletny przewodnik po kasynach online oraz portal informacyjny o grach kasyna online
Copyright 2008-2010. iKasyna.pl - wszelkie prawa zastrzeżone.