William Hill Wykupuje Udziały od Playtech za 424 Miliony Funtów

Author: Lisa Radisson
Date: 10.03.2013

William Hill Plc zapłaci 424 miliony funtów za akcje Playtech, w celu wzmocnienia swojej kontroli na rynku gier online. WH planuje osiągnąć ten cel poprzez przysługującą mu opcję nabycia 29% udziałów, jakie Playtech ma obecnie w William Hill Online. Będzie to kolejne tego typu przedsięwzięcie spółki w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Nie dalej jak w październiku, William Hill zapłacił 460 milionów funtów za operacje Sportingbet w Hiszpanii i Australii. Oba te posunięcia zapewnią William Hill kolosalne możliwości rozwoju na rynku gier online.

Jest to chyba zupełnie naturalne posunięcie po licznych problemach jakie William Hill miał w 2010 roku z Playtech, takich jak strajk pracowników oraz odejście członków zarządu William Hill Online z siedzibą w Tel Awiwie. Masowy strajk i odejście z pracy personelu biur w Tel Awiwie zostały wywołane odejściem dyrektora marketingu Eyala Sanoffa, który rzekomo został odwołany w wyniku planów odstąpieniu od umowy zawartej przez William Hill z Playtech dwa lata wcześniej .

Obecnie wydaje się, że William Hill ma świetlaną przyszłość a firma rośnie w siłę. 2012 był naprawdę wspaniałym rokiem dla William Hill - pełny zysk wzrósł ze 184,7 milionów funtów do 277,5 milionów funtów, czyli o 48%. Zyski za pełny rok wzrosły również o ok. 12% (z 1,1 miliardów funtów do 1,3 miliardów funtów). Wydaje się, że ta dobra passa będzie towarzyszyć William Hill dzięki wykupowi udziałów oraz planowanej w najbliższej przyszłości ekspansji zagranicznej .

Podziel się z przyjaciółmi

Najlepsze Kasyna Internetowe

Bonus € Odwiedź
300€ Weź Bonus!
100€ Weź Bonus!
400€ Weź Bonus!
500PLN Weź Bonus!
€100 Weź Bonus!
iKasyna.pl - kompletny przewodnik po kasynach online oraz portal informacyjny o grach kasyna online
Copyright 2008-2010. iKasyna.pl - wszelkie prawa zastrzeżone.