Atlantic City jako nowe Detroit

Atlantic City- miasto, które zaraz po Las Vegas uważane było za następną stolicę hazardu jest bliskie potwórzenia historii Detroit.

W tym roku cztery z 12 kasyn w mieście zostały zamknięte. Piąte- Taj Mahal, ma zostać zamknięte 12 grudnia. Jedyną szansą na przetrwanie jest Carl Icahn miliarder z Nowego Jorku, który nawiąże porozumienie cięcia kosztów ze związkiem zawodowym, który reprezentuje jedną trzecią z pośród 3000 pracowników.

Jedną z najstarszych pracownic kasyna jest Jane Gallagher, która pracowało jako kelnerka w kasynach w mieście. Zrezygnowała z kariery pielęgniarskiej 33 lata temu, aby pracować przy obsłudze buffetu w najnowszym w tym czasie kasynie Tropicana. Przywykła do otrzymywania około $200 w dobry dzień i mówiła: "Gdzie jeszcze masz taką szansę i możesz zarobić takie pieniądze?"

Teraz musi patrzeć na swoich przyjaciół jak tracą pracę i jak jej miasto rodzinne tonie w kryzysie gospodarczym.

Około 8,000 pracowników kasyna nie ma obecnie pracy. Dla innych czas pracy został ograniczony, ponieważ kasyna ciągle pracują i próbują walczyć z kryzysem podczas kiedy dochody z gier dramatycznie spadły o połowę w porównaniu do $5,6 miliarda w roku 2006.

Bezrobocie wzrasta wraz z otwarciem nowych kasyn zlokowalizowanych w Nowym Jorku i Pensylwanii.

Inni jak Gallagher, obserwowali jak ich godziny pracy zostają skrócone we wciąż otwartych kasynach, które odbywały walkę o przetrwanie, ponieważ przychody z gier spadły o połowe od roku 2006, kiedy było to $5.2 miliarda.

"Atlantic City zawsze było szczęśliwe posiadając jedną "drogę" przyjeżdzania do miasta, czy były to gry lub wcześniej alkohol w czasach prohibicji lub przed tym, kiedy był tu tylko duży hotel dla turystów" powiedział burmistrz Don Guardian, powszechnie postrzegany jako najlepsza nadzieja jaką to miasto widziało od dziesięcioleci.

"Musimy zacząć postrzegać siebie jako 40-pasmową autostradę"- powiedział gubernator stanu Chris Christe

Podziel się z przyjaciółmi

Najlepsze Kasyna Internetowe

Bonus € Odwiedź
900 PLN Weź Bonus!
2000 PLN Weź Bonus!
800 PLN Weź Bonus!
1500 PLN Weź Bonus!
1500 PLN Weź Bonus!
2000 PLN Weź Bonus!
4000PLN Weź Bonus!
6400PLN Weź Bonus!
iKasyna.pl - kompletny przewodnik po kasynach online oraz portal informacyjny o grach kasyna online
Copyright 2008-2010. iKasyna.pl - wszelkie prawa zastrzeżone.