Jaki Wpływ Ma na Nas Szczęście?

Spotkaliście pewnie ludzi, którzy mówią, że złe rzeczy przytrafiają się trójkami i po pierwszych dwóch złych zdarzeniach osoby, które w to wierzą, wydają się jedynie czekać na to trzecie nieszczęście. Czy ściągają oni na siebie to trzecie nieszczęście, ciągle go wypatrując, czy też postrzegają jakiekolwiek wydarzenie za nieszczęśliwe, aby mieć już tego pecha za sobą? W końcu złe rzeczy są względne.

Jak to więc jest ze szczęściem? Nigdy nie słyszeliśmy o kimś, kto czeka na trzecią szczęśliwą rzecz, która ma mu się przydarzyć, ale niektórzy ludzie uważają, że liczba 3 jest w rzeczywistości szczęśliwą liczbą. Słyszymy o sportowcach, którzy mają szczęśliwą skarpetkę na ważne gry, ale na pewno nie pozbywają się jej po trzech użyciach. Mamy znajomych, którzy mają jakiś szczęśliwy przedmiot i trzymają się go stale, nie wierzą, że posiada on jakąś datę ważności.

Szczęście w Kasynie

Każdy, kto kiedykolwiek postawił nogę w kasynie, na pewno widział na każdym kroku rytuały mające przynieść szczęście - ktoś prosi swoją dziewczynę, aby chuchnęła na kości do gry przed rzutem, kobieta przy stole do gry w ruletkę umieszcza zakład wybierając dzień urodzin swojego dziecka, ktoś inny przechodzi obok każdego automatu do gry, aż poczuje, że szczęście emanuje z jednego z nich. Czy to wszystko naprawdę wpływa na wygraną, czy jest to po prostu przypadek, gdy jeden z tych graczy trafi wielką wygraną?

A więc co dzieje się, gdy gracze bawią się w kasynie online i nikt nie może chuchnąć na szczęście? Gracze w kasynach online mogą nadal obstawiać swoje szczęśliwe liczby, przeglądać strony z listą internetowych gier na automatach do momentu poczucia tego szczęśliwego impulsu, wpłacać szczęśliwą sumę pieniędzy na swoje konto, lub grać tylko w swoje szczęśliwe dni. Jeśli wygrają wielką sumę stosując się do jednej z powyższych czynności, to czy było to naprawdę z powodu szczęścia czy to tylko zbieg okoliczności?

Zdaniem Ekspertów

Doktor Mike Aitken i profesor David Spiegelhalter z Uniwersytetu w Cambridge, zaprojektowany nowe badania BBC Lab Zjednoczonego Królestwa, wielki test ryzyka. Ich celem jest dwojaki: jeden jest, aby zrozumieć, jak ludzie sędzia, zrozumieć i podjąć ryzyko i inna jest dowiedzieć się, czy wierzyć w szczęście wpływa na nasze postrzeganie zagrożeń w życiu codziennym.

Kiedy coś dobrego dzieje się w danym dniu, można go uznać za szczęśliwy dzień. Na przykład, gracz przy stole do ruletki umieszcza swój zakład na liczbę odpowiadającą dacie jego urodzenia, bo uważa, że przyniesie mu to większe szanse na wygraną. W tym przypadku, według Aitkena, nie ma szans, że stosowanie takiej strategii "może wpływać na prawdopodobieństwo wygranej."

Aitken powiedział jednak, że "badania sugerują, że ludzie, którzy myślą o sobie jako o szczęściarzach, rzeczywiście mają szczęście, ponieważ są bardziej skłonni do korzystania z okazji."

Wiara w Szczęście

W 1997 roku dwoje kanadyjskich psychologów opracowało skalę BIGL, lepiej znaną pod nazwą "Belief in Good Luck Scale" (skala wiary w szczęście), która mierzy w jakim stopniu dana osoba wierzy w szczęście. Czy szczęście jest swoistym katalizatorem, powodującym, że przydarzają się nam dobre rzeczy, czy też szczęście jest arbitralne i nieprzewidywalne? Badania przeprowadzone przed stworzeniem skali BIGL dyskredytowały ideę, że czyjaś pewność siebie i ogólne zadowolenie z życia były związane ze szczęśliwym trafem. Jednak ludzie, którzy uważają się za szczęściarzy, wydają się być bardziej optymistyczni i otwarci na ideę "szczęśliwego trafu", co ostatecznie czyni ich bardziej pewnymi siebie i pełnymi optymizmu.

Kiedy decydujemy się zaryzykować, większość z nas kieruje się jedną z dwóch rzeczy - albo oceniamy ryzyko przy użyciu rozumu i jakiegoś rodzaju analizy ryzyka, lub poddajemy się naszym instynktom i uczuciom.

Inni psychologowie podkreślają, że wiara w szczęście może pomóc ludziom radzić sobie ze zdarzeniami losowymi, takimi jak wypadki i katastrofy naturalne, ponieważ ludzie wydają się bardziej pozytywnie nastawieni do nieszczęśliwych wypadków, gdy sytuacja jest poza ich kontrolą.

Szczęście versus Wiedza

Tak więc co to wszystko znaczy dla gracza w automaty online czy kogoś, kto obstawia swoją ulubioną drużynę piłkarską? Oznacza to po prostu, że gracze w szczególności muszą wiedzieć, na co stawiają. Muszą zaufać swoim instynktom, jeśli chodzi o swoje działania, ale ostatecznie wiedza musi być także coś warta. Szczęście to definicja hazardu na krótką metę. Jednak umieszczanie zakładów, korzystając z wiedzy o tym, jakie są rzeczywiste szanse na wygraną oraz zasady gry, w dłuższej perspektywie zwiększasz wartość swojego konta, a to jest przecież powód, dla którego udaliśmy się do kasyna online!

źródło - BBC News

Podziel się z przyjaciółmi

Najlepsze Kasyna Internetowe

Bonus € Odwiedź
900 PLN Weź Bonus!
2000 PLN Weź Bonus!
800 PLN Weź Bonus!
1500 PLN Weź Bonus!
1500 PLN Weź Bonus!
2000 PLN Weź Bonus!
4000PLN Weź Bonus!
6400PLN Weź Bonus!
iKasyna.pl - kompletny przewodnik po kasynach online oraz portal informacyjny o grach kasyna online
Copyright 2008-2010. iKasyna.pl - wszelkie prawa zastrzeżone.