Bingo kasyna online

Nawet osoby, które nigdy nie postawiły nogi w kasynie, słyszały o grze w bingo. Prawdopodobnie bingo jest jedną z najlepiej znanych gier hazardowych na caym świecie, głównie ze względu na jej prostotę. Historia gry w bingo to ciekawa opowieść. Zanim bingo zyskało swoją popularność w kasynie online, było szeroko znane w USA jako “Beano”. Krupier wybierał wówczas ponumerowane dyski z pudełka po cygarach, a gracze oznaczali swoje karty do gry. Bingo to gra z korzeniami, które można wyśledzić aż do 1530 roku we Włoszech. Bingo początkowo działało na zasadzie loterii i we Włoszech nadal gra się w taką forę tej gry. Pod koniec XVIII wieku gra pojawiła się również we Francji, gdzie grali w nią członkowie wyższych grup społecznych.

Jednak ekspansja gry w bingo nie kończy się na Francji. W XIX wieku grę w bingo odkryli również Niemcy, z tym, że tam w bingo grały tam dzieci, którym gra pomagała w matematyce. W póxnych latach 20. XX wieku gra w bingo trafiła również do Ameryki, gdzie nazwywano ją "beano". Za dzisiejszą nazwą gry kryje się ciekawa historia. Popularna nazwa bingo pojawiła się niedługo po trafieniu gry do Stanów, gdy sprzedawca zabawek z Nowego Yorku o nazwisku Lowe, krzyknął podczas gry “Bingo” zamiast “beano”.

Lowe zobaczył ogromny potencjał w tej rozrywkowej grze i zatrudnił profesora matematyki, aby pomógł mu zwiększyć kombinację kuponów do gry w bingo. W rezultacie powstało ponad 6.000 rodzajów kuponów do gry w bingo. Mimo że bingo jest popularne głównie pośród starszych graczy, zwłaszcza w kosciołach czy salach do gry, dzisiaj bingo zyskuje coraz większą popularność wśród wszystkich graczy kasyna online.

Podziel się z przyjaciółmi

Najlepsze Kasyna Internetowe

Bonus € Odwiedź
900 PLN Weź Bonus!
2000 PLN Weź Bonus!
800 PLN Weź Bonus!
1500 PLN Weź Bonus!
1500 PLN Weź Bonus!
2000 PLN Weź Bonus!
4000PLN Weź Bonus!
6400PLN Weź Bonus!
iKasyna.pl - kompletny przewodnik po kasynach online oraz portal informacyjny o grach kasyna online
Copyright 2008-2010. iKasyna.pl - wszelkie prawa zastrzeżone.